1. díl: A je to tady!

23. srpna 2012 v 11:23 | Románek)* |  Lukáš Hejlík
Základní škola Sever je na první pohled škola jako každá jiná. Jen její učitelský sbor má poněkud svérázný smysl pro humor. Víc než výsledky studentů pedagogy například zajímá, kdo má nejdelší penis v českém šoubyznysu.
Co se bude dít, až ředitel zruší všechny kabinety a posadí pestrou směsici lidí, kteří se několikrát denně pohádají a neustále se o něco sázejí, do společné sborovny? I o tom je seriál Základka, jehož první díl uvidíte 27. 8. v 21.20 na Prima family.

Ředitel Grepl (Bob Klepl) se těší na nový školní rok víc než prvňáček. Má totiž pro své ovečky hned několik překvapení. Je konec šedým kamrlíkům, všichni budou sedět v jedné moderně vybavené sborovně, kde k sobě budou mít konečně lidsky blíž. Ředitel je bohužel jediný, kdo si to opravdu myslí. Zeměpisářka Róza Vodičková (Taťjana Medvecká) má podobný pocit jako v létě v osmašedesátém. To taky nevěřila vlastním očím.

Češtinářka Alice (Vanda Hybnerová) zrušené kabinety neřeší. Rozešla se s přítelem a má teď jedinou starost: Jak dát kolegovi - matikáři Dušanovi (Jiří Langmajer) - najevo že je pro něj konečně volná. Ještě že má na svěřování dobrou kamarádku. Je to přírodopisářka Kamila (Bára Poláková). Dějepisář Zola (Oldřich Navrátil), který každý školní rok začíná v nějakém historickém kostýmu a letos přišel převlečený za egyptského faraona, má také úplně jiné starosti. Ředitel mu ve vzteku zlomil rekvizitu. A řekl, že kostým Jánošíka byl loni lepší.

Zatímco se učitelský sbor dohaduje ve sborovně, ke škole míří pohledný mladý muž. Pohledný je jen do chvíle, než ho nevrlý školník Alois (Ondřej Malý) polije červenou barvou. Zřízenec ho zavede do svého kumbálu, kde mu půjčí nějaké oblečení. Také se z něj snaží smýt barvu toluenem, což má jediný výsledek - mladý muž upadne do mdlob.

Ve sborovně zatím postupuje seznamování s novým prostorem. Když ředitel pochopí, že sborovnou podřízené neokouzlil, snaží se je usmířit alespoň novým kávovarem. Jenže tělocvikáři Evženovi (Tomina Jeřábek) jsou nová sborovna i moderní kávovar úplně jedno. Dorazí také nahluchlý učitel Oktábes (Ladislav Trojan), který si nepamatuje, že loni odešel do důchodu, a proto se vrací. Ředitelův vysněný první den se hroutí. Zachránit ho může jen Roman Sivý (Lukáš Hejlík), nová posila učitelského sboru, držitel ceny Zlatý Ámos a podle ředitele Rolls-Royce mezi učiteli. Jenže… Kde vězí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama