Den s Lukášem Hejlíkem: Co dělá hezoun Meduna z Ošklivky Katky, když nehraje? Maká na farmě!

21. srpna 2012 v 10:11 | Romča |  Lukáš Hejlík
12.8. 2012
Herce Lukáše Hejlíka (32), kterého většina z nás zná ze seriálu Ošklivka Katka, jsme navštívili na jeho farmě v Říčkách u Brna, kde má velkou zahradu a chová ovce. Bylo krásné počasí, a tak jsme tu prožili celý den. A divili byste se, co všechno život na farmě obnáší!
7:00 - Lukáš vstává kolem sedmé hodiny ranní. Na farmě je tolik práce, že si ani přispat nemůže. Jeho ale práce baví, takže vstávat brzo ráno mu nevadí. "Přiznám se, že výjimečně vstávám později, ale nikdy po deváté hodině." Jako asi u každého, i Lukášův den začíná ranní hygienou...

8:00 - Základem každého dne je snídaně. "Snažím se každý den začít snídaní, abych měl energii na celý den. Nejraději snídám nakrájené jablko posypané kokosem a polité medem." A dodává: "Rád vařím, takže mi nedělá problémy vymyslet cokoliv."


9:00 - "Včera jsem se vrátil z dovolené, tak jsem ještě musel rychle vyprat." Lukáš je velice samostatný chlap, pere si vše sám, nejen oblečení, ale i prostěradla a povlečení. Nic mu nedělá problém. "Zanedlouho zase odlétám. Jsem vlastně pořád na cestách," vysvětluje Lukáš.


10:30 - Lukáš má velkou zahradu, kde pěstuje dýně, jablka a rajčata. Dýně doslova miluje. "Nejlepší jsou uprostřed. Pokud dýně leží na zemi, tak není dobrá, protože ji okusují slimáci," směje se Lukáš a kontroluje, jak zrají rajčata. "Jsou ještě zelená," hodnotí je zkušeným okem.


12:00 - Ovečky musejí jíst. Proto musí Lukáš kosit trávu a sušit seno. Aby bylo dobré, je potřeba ho »provětrat« a udělat kupku. "Vzít jakékoli nářadí do ruky mi nedělá problém. U podobné práce relaxuji," vysvětlil nám Lukáš. "Když jsem na cestách, tak se o farmu stará soused. Nevím, co bych si bez něj počal!"


13:00 - V parných dnech mají ovce také velkou žízeň, tak se musí voda pravidelně měnit. Lukáš si bere dvě velké kádě, nalévá do nich vodu a už jde za svými miláčky. "Mám teď devět oveček a jednoho berana. Nedávno jsem o tři ovečky přišel, zadávili je psi - i tohle patří k životu na farmě," říká smutně Lukáš. Ukázal nám také, jak se ovečky nahánějí. Vesele mu v tom pomáhal jeho věrný kamarád, border kolie Šprček.Lukáš si bere dvě velké kádě, nalévá do nich vodu a už jde za svými miláčky. "Mám teď devět oveček a jednoho berana. Nedávno jsem o tři ovečky přišel, zadávili je psi - i tohle patří k životu na farmě," říká smutně Lukáš. Ukázal nám také, jak se ovečky nahánějí. Vesele mu v tom pomáhal jeho věrný kamarád, border kolie Šprček.


V parných dnech mají ovce také velkou žízeň, tak se musí voda pravidelně měnit.


14:30 - Ovečky má Lukáš rád, ale když přijde čas, nechá z jejich srsti vyrobit měkoučké hřejivé kožešiny. "Ten dotek a pocit je úžasný. Uvědomuji si, jak je ovce užitečné zvíře," zamýšlí se farmář Hejlík, který má na farmě spoustu kožešin různých barev a velikostí.


18:00 - Lukáš má na farmě několik knihoven a na knihy nedá dopustit. "Knihy, to je moje velká vášeň. Jsou tady na farmě na mnoha místech. Před spaním vždy najdu sílu se do některé z nich začíst, bez knížky bych asi nemohl žít," uzavírá sečtělý farmář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama