Setkání s Olgou Lounovou

22. srpna 2012 v 22:10 | Románek)* |  Olga Lounová
Herečka a zpěvačka Olga Lounová (31) právě natáčí nový seriál Obchoďák, který poběží od září na FTV Prima. V novém seriálu Obchoďák si zahraje modelkuNemáte pocit, že si vás už režiséři tak nějak zaškatulkovali?
Nemám, potkávají mě další různé role. Kromě hloupé blondýny a vypočítavé Patricie, jsem si zahrála například Lucii ve filmu Tacho, což je naopak milá, i když nemocná holka, kterou začne bavit rally. V seriálu Vyprávěj hraju zase těhotnou, vyzrálou, milou ženu těsně před svatbou. A v muzikálu Kat Mydlář vražedkyni.
To je pěkný výčet, ale vraťme se k novému seriálu Obchoďák, kde hrajete přítelkyni fotbalisty, kterého ztvárňuje Pavel Batěk. Jak jste spokojená se svým seriálovým partnerem?
Protože jsme na začátku natáčení, tak se teprve oťukáváme, zatím jsem nadmíru spokojená. Pavel má výborný smysl pro humor.
Nejsou pro vás ale seriálové role takovým zpestřením? Přece jen jste mnohem slavnější a úspěšnější jako zpěvačka. Váš poslední koncert mnozí přirovnávali svou kvalitou ke koncertům Madonny. Pochválil ho i sám Karel Gott. Jak dlouho jste se na něj připravovala?
Právě ta různorodost mých činností mě naplňuje velkou vitalitou. Na koncert jsem se půl roku připravovala fyzicky, protože mám během vystoupení několik akrobatických a tanečních čísel. Zpívat zavěšená hlavou dolů vyžaduje vysokou kondici. A zbytek příprav od scénáře a kostýmů počínaje, po jednotlivé skladby, projekce, ohnivou show asi tři měsíce. Právě jsem opět v období takových příprav, takže začínám tvrdě pracovat.
Její poslední koncert byla velká podívanáNebála jste se létat vzduchem? Nikdy nevíte, kde se co uvolní...
To je ale přesně to, co diváka baví. Možnost, že se něco může pokazit. Snažím se mít vše co nejlépe zabezpečeno, včetně psychiky a fyzična, zbytek už asi není v mých roukou.
Zkrátka máte pro strach uděláno, což jste dokázala i ve filmu Tacho. Ruku na srdce, neměla jste strach při natáčení některých scén?
Měla, samozřejmě, ale nebyl to klasický strach, jen takové milé chvění. Daniel Landa je výborný řidič a profesionální závodník, což teď, když jsem sama začala závodit v rally, dokážu ocenit o to víc. Kéž by bylo více takových mužů... S ním se cítím jako žena opravdu bezpečně v jakékoli situaci.
Jistě máte spoustu fanoušků. Stalo se, že by vás nějaký dojal?
Dojala mě jedna holčička, která přišla s tím, že mi chce věnovat svojí nejoblíbenější hračku. Takového mončičáka. A nebyla jsem schopna jí to rozmluvit ani skrze jejího tatínka. Loučila se s ním s pláčem, ale vlastně šťastným, že ho dává mně. To byla tedy opravdu síla. Moji fanoušci mě nikdy nezklamou. Vědí, jak se mají chovat, abych si jich vážila a za to, si jich zase nesmírně vážím já.
S Danielem Landou ve filmu Tacho
Chodí se na vaše koncerty a divadelní představení dívat i vaši sourozenci?
Ano, na velké koncerty nebo koncerty v okolí chodí celá rodina. Rodiče i sourozenci - sedmadvacetiletá Mirka, sedmiletý Daniel a pětiletá Eliška. Jezdí za mnou i do divadla. Já se zase naopak jezdím občas dívat na autokrossové závody, kde závodí v Racer Buggy 160 můj malý bratr Daniel.
Není vám líto, že vaše rodiče měli vaše dva sourozence až tak pozdě? Přece jen už s nimi nebydlíte...
Mám o tři roky mlaší sestru Mirku, s tou jsme si dětství užili a teď si společně užíváme ty prcky.
Chystáte se také založit rodinu?
Budu šťastná, když mi bude přáno a budu jednou mít velkou rodinu. Víc se ale o soukromí bavit nechci.
S Petrem Kostkou v seriálu ObchoďákVe vašich písních se hodně zpívá o lásce. Hudbu i texty si skládáte sama. Jakou písničku máte nejraději?
Zpívám o všem možném, co vidím kolem sebe, někdy to jsou vztahy mezi partnery, jindy vztahy mezi lidmi nebo vztahy lidí k přírodě, k zemi, sami k sobě, jindy reaguji na společenskou situaci. Například skladba K výškám je o tom, že se přání skutečně plní, proto bychom si je měli naučit správně formulovat a vychází z mé vlastní zkušenosti s vylepením dětského alba snů. Později jsem zjistila, že se mi ta přání opravdu splnila. Skladba, kterou jsem napsala pro sebe a Karla Gotta je zase o pochybnostech mladé generace a odstupu, naději a víře, té starší.
Zmínila jste se, že zase chystáte něco nového...
Desku a koncert. Na podzim v listopadu vyrážím na své první turné. Obsahuje pouhé tři exluzivní koncerty - 7.11. v Praze, 15.11. v Brně a 20.11. v Ostravě. Jmenuje se Optický klam a podtitulem říkám Vstupte za hranice svého vnímání, neboli Vítejte ve světě klamu. Diváky čeká opět velká show, která v sobě ovšem nese ještě tajemství.
To se asi nenudíte...
Kromě toho jezdím rally, píšu hudební pohádku, dodělávám novou desku a jeden zahraniční projekt.
A co děláte, když si potřebujete odpočinout a nabrat síly?
Dívám se na filmy, spím, skládám hudbu, brouzdám po netu a hledám svoje múzy, které pak slouží k mojí inspiraci.
Máte čas na domácí práce? Třeba na vaření? Nebo se spíše stravujete v restauracích?
Vařím ráda, ale protože jsem hodně na cestách a velmi ráda si povídám s přáteli u dobré večeře, chodím do restaurací velmi často a ráda. Dokonce mě začíná bavit objevovat naše nejlepší české kuchaře a degustovat jejich umění.
Kam se chystáte letos o prázdninách?
Chystám se na několik závodů rally (Kostelec, Pačejov, Barum rally). Jezdím totiž s JT Rally teamem mistrovství České republiky jako pilotka a občas s Peugeot Delimax Teamem jako host. Těším se, že otestuji kromě civilního auta 208 i ten závodní.
Splnila jste si svůj sen stát se závodnicí. Máte ještě nějaký nesplněný sen?
Mám jich mnoho. Když si jich člověk dá více, není pak zklamán, když některý z nich vyjde jinak, než si představoval, ale snít je opravdu důležité. Škoda, když si někdo nedovolí ani snít.
Jsme luštitelský časopis. Luštíte ráda? Už jste někdy něco vyhrála?
Luštím ráda, naučila mě to babička, ale nezbývá mi moc času, takže jen zřídka. Nikdy jsem ale soutěžit nezkoušela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama